خدمات ثبت برند خود را به ما بسپارید

الوند حسابان با بیش از ۲۰ سال تجربه و به کارگیری پرسنل متخصص و کارآزموده در خدمت شماست ! 

خدمات ثبت برند

صاحبان علائم تجاری برای رسمیت بخشیدن قانونی به نام و نشان خود باید برند خود را به ثبت برسانند. برندها می‌توانند یک طرح خاص، نماد، عبارت و یا نام باشند. برند ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خواهد بود.

نشان تجاری یا برند به طور کلی صفات و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد و با دیدن و شنیدن و حس کردن می‌توان آن را در ذهن ثبت کرد.

ثبت برند برای تمایز افراد، محصولات و خدماتشان از یکدیگر به کار می‌رود. به عبارتی دیگر رقبا با ارائه خدمات مشابه نمی‌توانند از سال‌ها زحمت و تلاش شما سوء استفاده کنند. 

خدمات ثبت برند شامل چه مزایایی می باشد ؟

در این زمان بیش از پیش علامت تجاری و برند دارای اهمیت هستند. با این که شرکت‌ها می‌توانند برند خود را به ثبت نرسانند و هیچ الزام قانونی برای ثبت علامت تجاری وجود ندارد، بسیاری از افراد برای پرهیز از سوء استفاده دیگران دست به این کار می‌زنند. از جمله سایر مزایای ثبت برند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ایجاد تمایز
 • بازاریابی
 • امتیاز نمایندگی
 • ایجاد دارایی
 • وام و سرمایه

گوش کنید

الوند حسابان شما را به شنیدن این پادکست صوتی کوتاه درباره خدمات ثبت برند دعوت می کند !

ما چگونه کار می کنیم؟

الوند حسابان فقط در چهار مرحله بهترین راهکار ممکن برای خدمات ثبت برند را به شما ارائه می دهد

۰۱.

مشاوره رایگان

ما به شما به صورت رایگان مشاوره می دهیم
۰۲.

تنظیم قرار ملاقات

ما برای بررسی نیازهای شما یک قرار ملاقات حضوری تنظیم می کنیم 

 
۰۳.

ارائه بهترین راهکارها

ما بهترین خدمات مالی ممکن را بر اساس شرایط شما ارائه می دهیم
۰۴.

پروژه انجام شد!

با کیفیت ترین خدمات با هزینه مقرون به صرفه را دریافت کردید

سوالات متداول خدمات ثبت برند

منظور از خدمات ثبت برند چیست ؟

به طور کلی منظور از خدمات ثبت برند، ثبت قانونی یک نشان تجاری یا برند و همچنین انجام اقدامات دیگر برای تقویت و توسعه آن برند می باشد. برند یا نشان تجاری عبارت است از نوشته یا طرحی خاص که یک شرکت تجاری برای معرفی محصولات خود از آن استفاده می کند. نشان تجاری می بایست بتواند محصولات یک شرکت را از محصولات شرکت های رقیب متمایز سازد. نشان تجاری یا برند می تواند تاثیرات بسزایی در تبلیغ محصولات شرکت و جذب مشتری بر جای بگذارد. امروزه برند شرکت ها و سازمان هایی مثل اپل، بنز، کوکا کولا و ناسا به عنوان یکی از عوامل اصلی شناخته شدن این نهادها در میان مردم به شمار می رود.

طراحی و ایجاد یک برند یا نشان تجاری جدید، برای پدیدآورندگان آن نشان حقوق مالکیت معنوی را در پی دارد. به عبارت دیگر برند یک سازمان، ممکن است دارای ارزش اقتصادی باشد. حقوق مالی یک برند ممکن است توسط پدیدآورنده آن به دیگران انتقال داده شود. حفظ حقوق مالکیت معنوی پدیدآورنده یک برند، مستلزم ثبت آن برند در اداره مالکیت صنعتی می باشد. مطابق با ماده 31 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری حق استفاده انحصاری از یک نشان تجاری، برای کسی است که آن برند را مطابق با قانون به ثبت برساند.

برای ثبت انواع برند می توان از خدمات موسسات ثبت و حسابداری استفاده کرد. موسسه الوند حسابان با حضور متخصصین ثبت نشان و علائم تجاری، آماده ارائه خدمات ثبت برند می باشد. در ادامه این نوشتار مراحل اصلی برای ثبت یک برند یا نشان تجاری در اداره مالکیت صنعتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

منظور از برند یا نشان تجاری چیست ؟

همانطور که اشاره شد برند یا نشان تجاری طرح، نوشته یا نقاشی خاصی می باشد که محصولات یک شرکت یا واحد تجاری با آن معرفی می شوند. برای آن که یک برند تجاری به ثبت برسد باید دارای شرایط زیر باشد:

 • اصیل باشد؛ با توجه به وظیفه ای که برند بر عهده دارد، باید کپی یا رونوشت از برند یا نشان تجاری دیگری نباشد. از نظر قانونی برای احراز کپی نبودن برندی که تقاضای ثبت آن شده در یک روزنامه محلی آگهی ثبت برند چاپ می شود. طرح برند در آگهی مزبور چاپ شده و اعلام می گردد چنانچه اشخاصی ادعای حقوقی در مورد این برند دارند، مدارک خود را به اداره مالکیت صنعتی ارائه دهند.
 • بتواند محصولات یک شرکت را از محصولات شرکت های رقیب و مشابه، متمایز سازد؛ یکی دیگر از وظیفه های برند این است که به عنوان یک شاخص، جدا کننده محصولات شرکت از سایر محصولات باشد. در نتیجه برند یک شرکت باید با مولفه های زیادی از جمله نوع محصولات، شیوه توزیع محصولات، قیمت آن و ... تناسب داشته باشد.
 • برند یا نشان تجاری که تقاضای ثبت آن در ایران می شود، نباید در بردارنده مفاهیم غیر شرعی و غیر قانونی باشد. در واقع هنگام ثبت برند، کارمند اداره مالکیت صنعتی تطابق یا عدم تطابق محتویات یک برند با مقررات قانونی و شرعی را مورد بررسی قرار می دهد.
 • طبق ماده 32 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری برند یا نشان تجاری که تقاضای ثبت آن می شود، نباید عین یا تقلید پرچم سیاسی کشور یا گروه نظامی یا نشان های دولتی مثل درجات نیروهای مسلح باشد.
مهمترین خدمات ثبت برند کدام است ؟

امروزه موسسات و شرکت های حقوقی، حسابرسی و ... به شیوه های گوناگون ارائه دهنده انواع خدمات ثبت برند می باشند. ثبت برند دارای مراحل گوناگون از طراحی برند تا درج آگهی در روزنامه و پرداخت حق الثبت می باشد. موسساتی که خدمات ثبت برند ارائه می دهند مثل الوند حسابان، کلیه مراحل طراحی و ثبت قانونی برند را بدون نیاز به حضور متقاضی انجام می دهند. برخی از مهمترین خدمات ثبت برند عبارت از موارد زیر است:

 • طراحی نشان تجاری یا برند؛ شرکت های تجاری معمولاً آفرینش برند را به طراحان گرافیکی می سپارند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی نمونه های سه بعدی و دیجیتال طرح برند نیز امروزه تولید می شود.
 • طرح درخواست ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی؛ یکی دیگر از خدمات ثبت برند، ارائه درخواست به اداره مالکیت صنعتی است. طبق ماده 33 قانون ثبت اختراعات نخستین گام برای ثبت برند، تنظیم اظهارنامه ثبت علامت و تقدیم آن به اداره مالکیت صنعتی می باشد. اظهارنامه ثبت علامت می بایست در بردارنده مشخصات پدیدآورنده علامت، شخص حقیقی یا حقوقی مالک علامت، رونوشت خود علامت و سایر اطلاعات مورد نیاز باشد.
 • انتشار آگهی ثبت علامت؛ چنانچه اظهارنامه ثبت علامت و پیوست های آن کامل باشد، اداره مالکیت صنعتی مجوز صدور آگهی ثبت علامت را صادر می کند. هر ذی نفع چنانچه ادعای هرگونه حقی نسبت به برندی که تقاضای ثبت آن شده است داشته باشد، ظرف 30 روز از تاریخ انتشار آگهی می بایست مدارک خود را به اداره مالکیت صنعتی تقدیم کرده و اعتراض کند.
 • مطابق با ماده 39 قانون مذکور پس از 30 روز از زمان انتشار آگهی، در صورتی که شرایط قانونی لازم برای ثبت برند وجود داشته باشد، برند مورد تقاضا ثبت شده و حق الثبت به اداره مالکیت صنعتی پرداخت می شود.
روش های ثبت برند به چه صورت می باشد ؟

در گذشته متقاضی ثبت برند می بایست به اداره مالکیت صنعتی مراجعه می کرد و مدارک را به شیوه فیزیکی ارائه می نمود. این در حالی است که امروز با گسترش خدمات دولت الکترونیک، متقاضی می تواند به شیوه غیر حضوری و با مراجعه به سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی، اظهارنامه الکترونیکی ثبت برند را تکمیل کرده و نسبت به انجام این کار اقدام نمایند. بدیهی است در شیوه غیر حضوری محدودیت های مکانی و زمانی کمتری نسبت به شیوه حضوری وجود خواهد داشت. برای ثبت برند به شیوه غیر حضوری می بایست فایل اسکن شده مدارک مورد نیاز از جمله رونوشت برند، مدارک پدیدآورندگان برند، مدارک شرکت و ... در سامانه های مربوطه بارگذاری شود. برای استفاده از خدمات ثبت برند، می توانید با مجموعه الوند حسابان، در تماس باشید. این مجموعه با عضویت متخصصین ثبت برند، آماده ارائه خدمات ثبت برند به شیوه حضوری و غیر حضوری می باشد. 

ساعات کاری الوند حسابان چیست ؟

ما هر روز از ساعت 09:00 صبح الی ساعت 18:00 عصر در خدمت شما عزیزان هستیم.

آیا امکان مراجعه حضوری وجود دارد ؟

بله ؛ برای مراجعه حضوری ابتدا با کارشناس روابط عمومی موسسه هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید.