خدمات مالیاتی خود را به ما بسپارید

الوند حسابان با بیش از ۲۰ سال تجربه و به کارگیری پرسنل متخصص و کارآزموده در خدمت شماست ! 

خدمات مالیاتی

امور مالیاتی از جمله مهم ترین کارهایی است که بخش مالی و حسابداری هر شرکت باید انجام دهد. این امور شامل تنظیم استاندارد صورت های مالی، اظهارنامه مالیاتی، دادرسی مالیاتی و... می شود.

به همه فعالیت هایی که در این پروسه انجام می شود خدمات مالیاتی گفته می شود. از جمله مهم ترین خدمات مالیاتی می توان به تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی، محاسبه و انجام امور مربط به مالیات بر ارزش افزوده، مالیات حقوق و مشاوره مالیاتی اشاره کرد.

خدمات مالیاتی شامل چه مواردی می باشد ؟

 • تهیه ،نصب ،راه اندازی و پشتیبانی فنی انواع نرم افزارهای حسابداری
 • پیاده سازی روش های دریافت اطلاعات از زیر مجموعه ها
 • استقرار نماینده و کادر حسابداری در سطوح مختلف بر حسب نیاز شرکت به صورت پاره وقت و تمام وقت و پروژه ای
 • ثبت اسناد و مدارک حسابداری بصورت سیستمی ، مکانیزه و همچنین بایگانی
 • نظارت و کنترل حسابها بصورت مداوم
 • تهیه گزارشات مالی میاندوره ، سالیانه و تهیه صورتهای مالی
 • بستن حسابها و تهیه صورتهای مالی
 • نظارت بر واحد مالی جهت کنترل اسناد حسابداری
 • ساماندهی و بروز رسانی حسابهای معوق
 • انجام کلیه امور حسابداری شرکت های بازرگانی ، شرکت های پیمانکاری ، شرکت های تولیدی و صنعتی

گوش کنید

الوند حسابان شما را به شنیدن این پادکست صوتی کوتاه درباره خدمات مالیاتی دعوت می کند !

ما چگونه کار می کنیم؟

الوند حسابان فقط در چهار مرحله بهترین راهکار ممکن برای خدمات مالیاتی را به شما ارائه می دهد

۰۱.

مشاوره رایگان

ما به شما به صورت رایگان مشاوره می دهیم
۰۲.

تنظیم قرار ملاقات

ما برای بررسی نیازهای شما یک قرار ملاقات حضوری تنظیم می کنیم 

 
۰۳.

ارائه بهترین راهکارها

ما بهترین خدمات مالی ممکن را بر اساس شرایط شما ارائه می دهیم
۰۴.

پروژه انجام شد!

با کیفیت ترین خدمات با هزینه مقرون به صرفه را دریافت کردید

سوالات متداول خدمات مالیاتی

منظور از خدمات مالیاتی چیست ؟

خدمات مالیاتی به مجموعه ای از خدمات اطلاق می شود که توسط مشاورین مالیاتی در خصوص اندازه گیری و پرداخت انواع مالیات ها ارائه می شود. به طور کلی مالیات ها هزینه هایی هستند که توسط شهروندان به دولت پرداخت می شود تا صرف هزینه های عمومی مثل ساختن راه ها، مدارس و ... شود. در یک تقسیم بندی کلی مالیات ها به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. منظور از مالیات مستقیم مالیاتی است که به صورت مستقیم از افراد دریافت می شود، مثل مالیات بر دارایی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث. در مقابل مالیات های غیر مستقیم به شیوه غیر مستقیم و در ضمن پرداخت قیمت برخی از کالاها و خدمات خاص از مردم دریافت می شود، مثل مالیات بر ارزش افزوده.

کسبه و دارندگان مشاغل، شرکت های تجاری، وراث متوفی، سازمان های دولتی و به طور کلی هر شخص حقیقی یا حقوقی ممکن است مشمول پرداخت مالیات شود. برخی از مهمترین قوانین مربوط به وضع مالیات ها عبارتند از: قانون مالیات های مستقیم مصوب سال 1366، قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387 و آرای هیات عمومی دیوان عالی کشور از جمله مهمترین قوانین مربوط با خدمات مالیاتی می باشند. در این نوشتار ضمن بررسی برخی از مهمترین خدمات مالیاتی قابل ارائه توسط شرکت های حسابرسی، با برخی از اصطلاحات مربوط به علم مالیه عمومی و مالیات ها آشنا خواهیم شد. وظیفه دریافت مالیات در نظام حقوقی ایران با سازمان امور مالیاتی کشور است، که زیر نظر وزارت امور اقتصاد و دارایی اداره می شود.

مهمترین خدمات مالیاتی چیست ؟

امروزه خدمات مالیاتی ممکن است توسط شرکت های حسابداری، حسابرسی و حقوقی ارائه شود. این خدمات دامنه وسیعی از اقدامات گوناگون را شامل می شود که در شیوه اجرای آن در مورد شخصیت های گوناگون متفاوت است. ناگفته پیداست که معمولاً اشخاصی از خدمات مالیاتی استفاده می کنند که مطابق با مقررات موجود می بایست مالیات پرداخت کنند. این اشخاص را در قانون مودی مالیاتی نامیده اند. به هر ترتیب برخی از مهمترین خدمات مالیاتی قابل ارائه توسط مشاوران و شرکت های مالیاتی از قرار زیر است:

 • تکمیل اظهارنامه مالیاتی؛ بازرگانان، کسبه و شرکت های تجاری می بایست در طول سال مالی، گزارش های مالی متعدد از جمله ترازنامه به تصویب برسانند. از سوی دیگر با توجه به درآمد و هزینه های یک شخص حقیقی یا حقوقی، میزان مالیات قابل پرداخت توسط او در پایان سال مالی تعیین می شود. اظهارنامه مالیاتی فرم خاصی است که کلیه اطلاعات مربوط به درآمد، مطالبات، بدهکاری ها و ... یک مودی مالیاتی در آن درج شده و به سازمان امور مالیاتی تقدیم می گردد. یکی از اصلی ترین خدمات مالیاتی که امروزه ارائه می شود، تکمیل اظهارنامه مالیاتی است.
 • مشاوره برای استفاده از بخشودگی های مالیاتی؛ مشاورین مالیاتی اطلاعات دقیقی در خصوص قوانین مربوط به بخشودگی های مالیاتی دارند. از همین رو می توانند مودی مالیاتی را در خصوص بهره مندی از بیشترین بخشودگی مالیاتی راهنمایی کنند. برای مثال هر سال ممکن است به مناسبت اعیاد ملی و مذهبی، بخشودگی های مالیاتی خاصی برای مودیان مالیاتی پیش بینی شود.
 • مشاوره جهت رهایی از جرایم مالیاتی؛ یکی از خدمات مالیاتی قابل ارائه، مشاوره برای رهایی مودی مالیاتی از جرایم مالیاتی است. جرایم مالیاتی مثل فرار مالیاتی، پولشویی و تامین مالی تروریسم و ... هنگامی تحقق می یابند که مودی مالیاتی از قوانین و مقررات موجود در زمینه جرایم مالیاتی بی خبر باشد.
اصطلاحات قانونی رایج در مورد خدمات مالیاتی چیست ؟

در اینجا برخی از اصطلاحات حقوقی رایج در زمینه با خدمات مالیاتی را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • سازمان امور مالیاتی کشور؛ مطابق با ماده 95 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، سازمان امور مالیاتی موسسه ای دولتی می باشد که زیر نظر وزارت امور اقتصادی و دارایی اداره شده و وظیفه محاسبه و دریافت انواع مالیات ها را از شهروندان بر عهده دارد.
 • مودی مالیاتی؛ شخصی حقیقی یا حقوقی مثل شرکت های تجاری، موسسات دولتی و ... می باشد که مطابق با قانون مکلف به محاسبه و پرداخت مالیات است. در واقع مودی از نظر حقوقی کسی است که به دولت مدیون باشد.
 • حوزه مالیاتی؛ یک واحد سازمانی در سازمان امور مالیاتی کشور است که مطابق با قانون مالیات های مستقیم اظهارنامه های مالیاتی اشخاص را دریافت می کند.
 • سال مالی یا مالیاتی؛ یکی دیگر از اصطلاحات کاربردی در زمینه مالیات ها، سال مالیاتی می باشد. سال مالیاتی دوره زمانی مشخص (معمولاً یک سال شمسی) می باشد که اظهارنامه مالیاتی مودی مالیاتی، در آن دوره تنظیم می شود. برای مثال سال مالیاتی شرکت های سهامی عام معمولاً از اول فروردین آغاز و تا بیست و نهم اسفند ادامه دارد.
 • کاردان مالیاتی؛ یکی از کارمندان اداره مالیات است که زیر نظر کارشناس ارشد مالیاتی فعالیت می کند.
 • کارشناس مالیاتی؛ یکی دیگر از رده های سازمان امور مالیاتی است که باید سه ویژگی که در ادامه می آید را داشته باشد: نخست این که می بایست دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر باشد. دوم این که باید حداقل سه سال سابقه کار در سمت کاردان را داشته باشد. در آخر این که کارشناس مالیاتی نیز مانند کاردان مالیاتی زیر نظر کارشناس ارشد مالیاتی فعالیت می کند.
 • کارشناس ارشد مالیاتی؛ این رده کارمندی در اداره مالیات از میان دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر انتخاب می شود.
مشاوره امور مالیاتی به چه صورت می باشد ؟

مودیان مالیاتی کوچک و بزرگ مثل کسبه و صنعتگران برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی و شیوه پرداخت مالیات ها، به مشاوره علمی و تخصصی نیاز دارند. مشاوران مالیاتی معمولاً فارغ التحصیلان رشته حسابداری، حسابرسی و حقوق مالیه می باشند که با استفاده از ابزار علمی و تحلیلی گوناگون، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت انواع مالیات ها را پیگیری می کنند. در یک اظهارنامه مالیاتی اطلاعات متعددی از قبیل درآمدها، هزینه های انجام شده، مطالبات، بدهکاری ها، حقوق مستخدمان و ... مورد بررسی قرار می گیرد. بدون تردید بهتر است پیش از انجام هرگونه اقدامی در زمینه تکمیل اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات ها با مشاوران مالیاتی تماس داشته باشید. الوند حسابان، با حضور بهترین مشاوران مالیاتی، آماده ارائه انواع خدمات مالیاتی به شهروندان گرامی می باشد.

ساعات کاری الوند حسابان چیست ؟

ما هر روز از ساعت 09:00 صبح الی ساعت 18:00 عصر در خدمت شما عزیزان هستیم.

آیا امکان مراجعه حضوری وجود دارد ؟

بله ؛ برای مراجعه حضوری ابتدا با کارشناس روابط عمومی موسسه هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید.