خدمات اداری و پرسنلی خود را به ما بسپارید

الوند حسابان با بیش از ۲۰ سال تجربه و به کارگیری پرسنل متخصص و کارآزموده در خدمت شماست ! 

خدمات اداری و کارگزینی

فرایند امور اداری و پرسنلی در همه شرکت ها اعم از اینکه کوچک باشند یا بزرگ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و نیازمند دقت و رعایت الزامات قانونی مربوط به آن است. امور اداری مانند حضور و غیاب پرسنل ، محاسبه کارکرد آن ها ، ساعت زنی ، محاسبه جمعه کاری و تعطیلات ، حق بیمه ، پرداخت حقوق و مزایا و بسیاری دیگر باید در نهایت دقت و تبحر انجام شود.

برای دستیابی به یک چنین هدفی باید انجام امور به افراد متخصص و متبحر سپرده شده و یا اینکه از این افراد مشورت گرفته شود.

خدمات اداری و پرسنلی شامل چه مواردی می باشد ؟

 • کنترل و محاسبه ی ساعات کاری پرسنل
 • محاسبه کردن بیمه، حقوق و مالیات پرسنل شرکت و ارسال و پیگیری امورمربوطه با سازمان های ذی ربط
 • تهیه کردن فیش های حقوقی نیرو ها و انواع نامه های اداری پرسنل
 • پیگیری کردن و انعقاد قرارداد های پرسنل و ثبت کردن آن ها در اداره ی کار
 • محاسبه کردن تسویه حساب نیرو ها و پرسنل
 • محاسبه کردن عیدی و سنوات و طلب مرخصی پرسنل

گوش کنید

الوند حسابان شما را به شنیدن این پادکست صوتی کوتاه درباره خدمات اداری و کارگزینی دعوت می کند !

ما چگونه کار می کنیم؟

الوند حسابان فقط در چهار مرحله بهترین راهکار ممکن برای خدمات اداری و کارگزینی را به شما ارائه می دهد

۰۱.

مشاوره رایگان

ما به شما به صورت رایگان مشاوره می دهیم
۰۲.

تنظیم قرار ملاقات

ما برای بررسی نیازهای شما یک قرار ملاقات حضوری تنظیم می کنیم 

 
۰۳.

ارائه بهترین راهکارها

ما بهترین خدمات مالی ممکن را بر اساس شرایط شما ارائه می دهیم
۰۴.

پروژه انجام شد!

با کیفیت ترین خدمات با هزینه مقرون به صرفه را دریافت کردید

سوالات متداول خدمات اداری و پرسنلی

منظور از خدمات اداری و پرسنلی چیست ؟

به طور کلی خدمات اداری و پرسنلی به مجموعه ای از خدمات اطلاق می شود که توسط موسسات حسابداری و حسابرسی به سازمان ها، در ارتباط با کادر اداری و پرسنل آنان ارائه می شود. امروزه سازمان ها از خدمات اداری و پرسنلی متعددی استفاده می کنند. برخی از خدمات اداری و پرسنلی که امروزه توسط موسسات حسابداری ارائه می شوند از این قرارند:

 • محاسبه ساعات کاری کادر و پرسنل مشغول به خدمت.
 • محاسبه حق بیمه، حقوق و مالیات کادر شرکت و و پیگیری امور مربوط با سازمان های مرتبط مثل سازمان تامین اجتماعی.
 • تهیه و فراهم آوردن فیش های حقوقی کارکنان و سایر نامه های اداری که ممکن است در مورد پرسنل صادر شود.
 • تنظیم قراردادهای کار و پیگیری آن و همچنین ثبت این قراردادها در اداره کار.
 • محاسبه حقوق و مزایای کارکنان در هنگام تسویه حساب.
 • محاسبه عیدی و سنوات و سایر حقوق و مزایای پرسنل مجموعه و پرداخت آن.
مهمترین خدمات اداری و پرسنلی چیست ؟

در ادامه این مطلب به تحلیل و بررسی برخی از رایج ترین و مهمترین خدمات اداری و پرسنلی، خواهیم پرداخت:

 • ارائه و انجام امور استخدام و کارگزینی؛ به کارگیری نیروهای جدید در سازمان و استخدام آنها، مستلزم انجام اقداماتی از قبیل انتشار آگهی استخدام، تهیه فرم های اطلاعات تخصصی، هماهنگ کردن مصاحبه های عمومی و تخصصی و ... می باشد. در شرکت های تجاری بزرگ معمولاً این وظایف بر عهده اداره کارگزینی و امور استخدامی سازمان قرار دارد. بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک برای استخدام و به کارگیری کارکنان جدید، با موسسات اجرا کننده مراحل استخدام همکاری می کنند.
 • تنظیم و انعقاد قراردادهای کار با کارمندان؛ یکی دیگر از خدمات اداری و پرسنلی انعقاد قرارداد کار با نیروهای مشغول در سازمان است. کلیه سازمان های خصوصی و دولتی برای به کار گیری نیروی کار می بایست قواعد آمره مندرج در قانون کار جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1369 می باشند. تنظیم قرارداد کار یک امر تخصصی حقوقی است و توصیه می شود این کار توسط متخصصین امور قراردادها صورت پذیرد.
 • تهیه پرونده پرسنلی کارمندان؛ این کار معمولاً توسط کانون های ارزیابی شایستگی انجام می گیرد. در بسیاری از سازمان ها پس از اشتغال و به کارگیری کارمند، پرونده پرسنلی کارمند تشکیل شده و اطلاعات گوناگونی از قبیل مهارت ها و توانایی ها، تست های شخصیت شناسی، مدارک و گواهینامه ها و ... در آن درج می گردد.
 • انعقاد قرارداد بیمه برای کارمندان و ارسال فهرست کارمندان بیمه شده به شرکت بیمه؛ مطابق با قانون کار جمهوری اسلامی ایران همه کارفرمایان می بایست کارگران خود را بیمه کنند. از همین رو یکی از وظایفی که سازمان پس از استخدام و به کارگیری نیرو بر عهده دارد این است که قرارداد بیمه خدمات پزشکی و بازنشستگی را برای کارمندان خود منعقد سازد.
نکات کلیدی در خصوص خدمات پرسنلی و اداری چیست ؟

موضوع خدمات اداری و پرسنلی با مهمترین عامل رشد و توسعه یک واحد تجاری، یعنی نیروی انسانی ارتباط دارد. از همین رو خدماتی که توسط یک سازمان به کارکنان و پرسنل آن ارائه می شود از اهمیت ویژه ای در رشد و توسعه آن سازمان برخوردار است. امروزه روش ها و راهکار های علمی متنوعی برای مدیریت هر چه بهتر یک کسب و کار ارائه شده است. برای سازمان های موفق در عرصه داخلی و بین المللی، پرسنل و کارکنان همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. مدیران این سازمان ها با حساسیت زیادی نیازها و خدمات اداری پرسنل و کارکنان خود را پیگیری می کنند. برخی از مهمترین نکات کاربردی در زمینه ارائه خدمات اداری و پرسنلی عبارتند از:

 • برقراری عدالت و برابری میان کارکنان؛ یکی از مزایای استفاده از اصول مدیریتی در ارائه خدمات اداری و پرسنلی، تلاش در جهت برقراری عدالت میان کارکنان یک سازمان است. استفاده از دستگاه های هوشمند در حضور و غیاب، استفاده از هوش مصنوعی در محاسبه بازدهی شغلی کارمندان و ... برخی از جلوه های برقراری عدالت در زمینه ارائه خدمات پرسنلی به کارمندان سازمان است.
 • صرفه جویی در وقت و هزینه؛ شیوه هایی که امروزه در ارائه خدمات پرسنلی و اداری به کارکنان استفاده می شود اغلب به صورت هوشمند بوده و معمولاً با استفاده از این سیستم ها در زمان و هزینه های مالی شرکت صرفه جویی می شود.
 • مزیت استفاده از متخصصین ارائه کننده خدمات اداری و پرسنلی؛ یکی از اصول پذیرفته شده مدیریت کسب و کار، اصل واگذار کردن کارهای تخصصی به متخصص است.
روش انجام خدمات اداری و پرسنلی به چه صورت می باشد ؟

شرکت ها و سازمان هایی که به خدمات اداری و پرسنلی نیاز دارند، می توانند انجام این خدمات را به صورت پیمانکاری از موسسات حسابرسی و حسابداری دریافت کنند. برای مثال چنانچه در هیات مدیره یا مجمع عمومی یک شرکت صنعتی استخدام هزار نفر نیروی کار جدید پیش بینی شود، ممکن است شرکت با انعقاد قرارداد پیمانکاری، انجام مراحل گوناگون استخدام از قبیل نشر آگهی، برگزاری آزمون کتبی، انجام آزمایش های طب صنعتی و ... را به موسسات ارائه دهنده خدمات اداری و پرسنلی بسپارند.

انعقاد قرارداد برای دریافت خدمات اداری و پرسنلی در یک سازمان معمولاً توسط بخش کارگزینی و با تصویب هیات مدیره صورت می پذیرد. دارندگان حق امضا می بایست قرارداد مذکور را به نمایندگی از سازمان، با موسسه ارائه دهنده خدمات پرسنلی امضا کنند. پس از امضای قرارداد موسسه مکلف می شود در ازای دریافت مبلغ قرارداد، اقدامات لازم برای برگزاری آزمون و انجام ارزیابی های تخصصی را انجام دهد. همچنین یک سازمان یا شرکت تجاری می تواند انجام سایر خدمات پرسنلی را به موسسات دارای مجوز به صورت پیمانکاری بپردازد. در هر صورت باید توجه داشت اصول قراردادهای پیمانکاری می بایست در قرارداد رعایت شود.

 

توصیه ما به سازمان ها و شرکت های تجاری و بازرگانی در استخدام نیرو و ارائه خدمات پرسنلی این است که این کار را به موسسات متخصص در این زمینه بسپارند. همانطور که اشاره  شد برای انجام این کار می بایست با یکی از موسسات ارائه دهنده خدمات اداری و پرسنلی تماس داشته باشید. الوند حسابان با حضور و عضویت متخصصین خدمات پرسنلی، آماده ارائه انواع خدمات پرسنلی به سازمان ها و واحد های تجاری و غیر انتفاعی می باشد.

ساعات کاری الوند حسابان چیست ؟

ما هر روز از ساعت 09:00 صبح الی ساعت 18:00 عصر در خدمت شما عزیزان هستیم.

آیا امکان مراجعه حضوری وجود دارد ؟

بله ؛ برای مراجعه حضوری ابتدا با کارشناس روابط عمومی موسسه هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید.